fbpx

Vinilinės grindys – ar verta jas rinktis?

vinilinės grindys virtuvėje

Vinilinės grindys – aukštos kokybės grindų danga, kurią itin dažnai renkasi namų savininkai, kurie nori mėgautis medžio, akmens ir plytelių išvaizda savo namuose ir džiaugtis jos teikiamais privalumais. Vinilinės lentelės išsiskiria savo patvarumu, atsparumu triukšmui, patogumu, prieinama kaina. Ši grindų danga yra tinkamas pasirinkimas turintiems naminių gyvūnų ar vaikų, kadangi yra neslidžios, lengvai valomos ir atsparios įbrėžimams. Ypač verta paminėti, kad, kitaip nei ąžuolinės parketlentės ar laminatas, vinilinės grindys yra 100% atsparios vandeniui, taip pat puikiai praleidžia šilumą ir yra tinkamos kloti visose namų patalpose. Galima teigti, kad vinilinės grindys yra viena moderniausių grindų dangų, kuri puikiai tiks kloti tiek nuosavame name, sodyboje, tiek komercinėse patalpose.

Vinilinių grindų sandara ir pasirinkimas

Vinilinės grindys susideda iš kelių sluoksnių. Visiems sluoksniams tenka itin svarbus vaidmuo.

  • Viršutinis apsauginis sluoksnis svarbus paviršiaus dangai apsaugoti.
  • Dekoro sluoksnis grindims suteikia unikalią ir natūralią išvaizdą.
  • Centrinis sluoksnis yra atsparus smūgiams. Taip pat yra neperšlampantis, slopina garsą ir dangą daro itin patvarią.
  • Stabilizuojantis sluoksnis. Jo viduje esantys stiklo pluoštas neleidžia keistis matmenims.

Vinilinių dangų pasirinkimas itin platus: nuo medžio rašto su šakų efektu iki plytelių imitacijos su akmens ar betono raštu. Pasirinkę tinkamą variantą suteiksite savo namams naujumo ir jaukumo.

Vinilinės grindys pagal klojimo tipą

Pagal klojimą vinilinės grindys skirstomis į šiuos tipus:

  • Klijuojamas vinilas. Klijuojant grindis prie pagrindo naudojami specialūs klijai. Naudojant klijus sukuriamas matmenų stabilumas, kuris užtikrina, kad grindų danga išsaugotų savo natūralias savybes ir būtų ilgaamžė. Šis montavimo metodas sudėtingesnis ir reikalauja žinių bei itin lygaus pagrindo, todėl prieš klijuojant vinilines lenteles pilamas išlyginamasis sluoksnis.
  • Rakinamas vinilas yra pats patogiausias pasirinkimas norint jas montuoti patiems, nes grindys klojamos jungiant jas tarpusavyje. Kloti grindis itin paprasta, kadangi reikia nedaug įrankių ir nereikia klijų. Rakinamos vinilinės lentelės puikiai tinka įvairioms patalpoms, jas taip pat lengva išmontuoti.

Pagrindiniai vinilinių grindų raštai:

  • Chevron (Prancūziškas eglutė) – vinilinės grindys turi įstrižą medžio raštą, kuris sukuria V formos krypties efektą. Chevron rašto lentelės gali būti montuojamos įstrižai kambario arba lygiagrečiai sienai. Šio rašto pranašumai – sukuria ilgas linijas ir suteikia didesnės erdvės iliuziją. Chevron rašto vinilines grindis rasite čia.
  • Herringbone (Angliška eglutė) – šis vinilo klojimo raštas yra tikra klasika, niekada neišeinanti iš mados. Dėl savo išskirtinio išdėstymo, raštas ne tik suteikia rafinuotumo namams, bet sukuria ir gilumo jausmą. Šis klojimo būdas tinkamas tiek klasikiniame, tiek moderniame interjere. Herringbone rašto vinilines grindis rasite čia.
  • Tiesaus klojimo raštas – tai standartinis, visiems įprastas klojimo raštas, kuris gali vizualiai kambarį pailginti arba paplatinti. Tiesaus klojimo rašto vinilines grindis rasite čia.
  • Akmens/betono rašto plytelių imitacijos vinilinės grindys – puikus pasirinkimas vonios kambariams, tambūrui ar kitoms patalpoms, kuriose norimas išskirtinis grindų vaizdas. Jos puikiai perduoda šilumą, yra atsparios vandeniui, o akmens/betono raštas suteikia patalpoms modernumo pojūtį. Šio rašto vinilines grindis rasite čia.

Vinilinė grindų danga – tai modernus ir universalus sprendimas, dažniausiai savo privalumais nurungiantis kitas grindų dangas. Rekomenduojame!

Draugaukime socialiniuose tinkluose!

Facebook:  Elias Flooring – grindys Jūsų namams

Instagram: @eliasflooring

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *